Szkodliwe składniki w kosmetykach – Paraffinum Liquidum

Paraffinum Liquidum może występować również pod nazwą oleju mineralnego. Jest to obecnie jeden z najpopularniejszych i najtańszych składników występujący w kosmetykach, który pozyskiwany jest z ropy naftowej.

Oleje mineralne, parafinę ciekłą, wazelinę i woski produkuje się z oczyszczonej ropy naftowej. Czy nie powinno to budzić pewnych obaw?

Producenci dodają do kosmetyków ten rodzaj substancji pod takimi nazwami jak:

  • Paraffinum Liquidum
  • Paraffin Oil
  • Paraffin
  • Mineral Oil
  • Vaseline
  • Petrolatum
  • Cera Microcristallina
  • Ceresin
  • Isohexadecane
  • Synthetic Wax

Jak się jednak okazuje, taki olej mineralny wcale nie działa dobroczynnie na skórę człowieka. Co więcej, może powodować występowanie różnych chorób.

Dlaczego Paraffinum Liquidum dodaje się do kosmetyków?

Paraffinum Liquidum jest trwałą i stabilną substancją, która dodatkowo jest mało reaktywna chemicznie. Dzięki niej kosmetyki mają lepszą konsystencję i dłuższy termin przydatności do spożycia.

Jest to idealny wypełniacz, który nie psuje się i nie ma zapachu, a dodatkowo Konsument ma wrażenie, że skóra po nałożeniu preparatu jest gładka i miękka.

Niestety problem jest taki, że obecnie konsumenci nie mają czasu na to, aby przyswoić wiedzę związaną ze składnikami kosmetyków. Dlatego najczęściej wybierają to, co inni polecają albo to, co polecane jest w reklamach.

Badania udowodniły również, że olej mineralny pozyskiwany z ropy naftowej może szkodzić skórze, a także zagrażać zdrowiu i życiu człowieka. Główną wadą jest to, że zatyka pory i uniemożliwia naturalne usuwanie toksyn z organizmu.

Ten szkodliwy dodatek sprzyja rozwojowi bakterii i powstawaniu wyprysków oraz trądziku. Nie zawiera żadnych wartości odżywczych i dłuższe stosowanie przyspiesza proces starzenia skóry.

Wiele osób wydaje duże pieniądze na kosmetyki, ale tak naprawdę nie zwraca uwagi na to, co się w nich znajduje. Mało kto jest w stanie odpowiedzieć mi na pytanie, z czego dokładnie składa się twój krem do twarzy, do rąk czy szampon do włosów, itd. (niestety to również dotyczy kosmetyków dla dzieci?)

Zdecydowanie lepiej być świadomym człowiekiem, który wybiera tylko naturę bez chemii i szkodliwych substancji dodatkowych. Poniżej zamieściłem zdjęcia i wideo.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat naturalnych kosmetyków bez chemii i szkodliwych dodatków?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *