Czym są dermokosmetyki i dlaczego warto ich używać?

Kobiety i mężczyźni coraz częściej zastanawiają się nad tym, z jakich składników składa się kosmetyk, którego używają. Bardzo często również rodzice decydują się na to, aby wybierać tylko naturalne kosmetyki dla swojego dziecka.

Niestety, ale nadal wiele osób kupuje tylko i wyłącznie kosmetyki, które reklamowane są poprzez masowe media. Bardzo często z powodu tego, że znana gwiazda show-biznesu reklamuje produkty kosmetyczne, podświadomie później wiele osób wybiera właśnie te kosmetyki w sklepie. Nie czytając w ogóle etykiety ze składnikami, które występują w takich produktach.

Powoli rośnie świadomość społeczeństwa, aby zdobyć przynajmniej minimalną wiedzę na temat tego, z czego zrobione są produkty, które kupujemy, niezależnie od tego, czy to produkt kosmetyczny, spożywczy, czy każdy inny.

Czym są dermokosmetyki?

Dermokosmetyki bardzo często nazywane są kosmetykami naturalnymi. Chodzi tutaj głównie o to, że w dermokosmetykach występują tylko składniki organiczne, bez dodawania żadnej chemii. Służą do pielęgnacji, ale również dermokosmetyki nazywane są kosmetykami leczniczymi i kiedyś mogliśmy je kupić tylko w aptekach.

Najczęściej znajdziemy zabiegi z użyciem dermokosmetyków w salonach kosmetycznych, ale obecnie możemy je kupić przez internet i używać codziennie we własnym domu.

Niestety, ale do zwykłych kosmetyków używa się różnych szkodliwych substancji, które mogą wywoływać choroby oraz alergie.

Bardzo często wiele osób decyduję się na to, aby używać dermokosmetyków dopiero, wtedy gdy występują różne choroby skóry, ale również coraz więcej osób decyduję się na to, aby do codziennej pielęgnacji używać produktów chemicznych dodatków.

Jest wiele przypadków, w których skóra jest przebarwiona albo przesuszona i wtedy odpowiednimi dermokosmetykami możemy pielęgnować i leczyć występujące problemy.

Zobaczmy jeszcze, co mówi Google i Wikipedia o dermokosmetykach.

Jakie są szkodliwe składniki w kosmetykach i jakie choroby wywołują?

Tak naprawdę tych szkodliwych różnych substancji, których dodaje się do zwykłych kosmetyków jest mnóstwo. Parabeny, Silikony, Siarczany, aluminium i wiele innych.

Parabeny to związki, które mają na celu konserwację produktów i zapobiegają pojawianiu się grzybów oraz pleśni. Mimo iż nie zmieniają konsystencji czy zapachu kosmetyków, to negatywnie działają na skórę oraz zdrowie człowieka. Mogą zwiększać ryzyko chorowania na nowotwór piersi oraz zaburzać naturalną gospodarkę hormonalną organizmu.

Silikony to syntetyczna związki krzemoorganiczne, które wykorzystywane są w kosmetykach do pielęgnacji włosów. Dodatki te wpływają na gładkość oraz blask włosów, ale po długotrwałym stosowaniu przesuszają włosy i sprawiają, że są one oklapnięte.

Siarczany są odpowiedzialne za pienienie się produktów i dlatego znajdziemy je przede wszystkim w szamponach oraz płynach do mycia twarzy. Szkodliwe substancje powodują przede wszystkim wysuszanie się skóry oraz mogą ją podrażniać. Dodatkowo uwalniają związki rakotwórcze.

To jest tylko kilka szkodliwych substancji, które na co dzień niestety nieświadomie ludzie zażywają.

Poniżej wrzucam kilka screenów z internetu:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *