Biznes internetowy jak zacząć, żeby osiągnąć sukces?

Biznes internetowy

Biznes online – od czego zacząć biznes internetowy – poradnik dla początkujących

Biznes internetowy to coś, o czym marzy coraz więcej osób. Jest też znacznie łatwiejszy w prowadzeniu niż tradycyjna działalność gospodarcza, ponieważ nie musimy tutaj inwestować bardzo dużych sum pieniędzy, tak jak to jest w przypadku lokalnego biznesu. Odchodzą nam koszty związane z wynajęciem lokalu, wyremontowaniem, zakupem odpowiedniego sprzętu, urządzeń i mebli czy zatrudnieniem pracowników. Biznes internetowy jak zacząć skutecznie?

Prowadząc biznes online możemy sami decydować o tym, kiedy pracujemy i ile czasu pracujemy. Ponadto Możemy wybierać miejsce, w którym chcemy pracować, ponieważ wystarczy nam wyłącznie komputer i internet, więc możemy zadania wykonywać zarówno w domu, jak i w trasie czy nawet w ogrodzie.

Jak zacząć biznes internetowy? Plan marketingowy, rynek, nisza i idealny klient

Biznes internetowy jak zacząćWiele osób decydując się na biznes online, nadal popełnia fatalny błąd, od razu projektując stronę internetową, zamawiając logo czy przechodząc do reklamy. Tak naprawdę na początku należy dokładnie zbadać rynek, ustalić konkretną niszę, w której chcemy działać i dokładnie poznać swojego idealnego klienta, któremu będziemy oferować produkty czy usługi. Tylko w ten sposób biznes internetowy będzie zarabiał dla nas pieniądze, o jakich zawsze marzyliśmy.

Niektórzy zastanawiają się również nad tym, czy trzeba zakładać własną firmę, aby prowadzić działalność online. Jak się okazuje, wcale nie jest to wymagane, ponieważ można sprzedawać produkty z programów partnerskich, zdecydować się na współpracę z konkretnym przedsiębiorstwem, które ma już produkty czy usługi, które chcielibyśmy sprzedawać, a my będziemy otrzymywać w zamian odpowiednią prowizję od sprzedaży.

Biznes internetowy – jak zacząć i znaleźć dobrą niszę?

własny biznes w internecieŻeby znaleźć dobrą niszę do biznesu internetowego warto na początek zastanowić się nad tym, w jakiej branży chcielibyśmy działać i z jakim klientem współpracować. Będziemy mieli wtedy znacznie więcej energii do systematycznej pracy i nikt nie będzie nas musiał zmuszać do wykonywania zadań. Można zdecydować się na rynek, gdzie są olbrzymie pieniądze, ale jeżeli nie będziemy czuli pasji do tego, co robimy, to wcześniej czy później się wypalimy i po prostu taka działalność będzie dla nas męcząca.

Najlepiej jest znaleźć niszę pod względem występujących problemów, z jakimi zmagają się nasi klienci. Dając im odpowiednie rozwiązania poprzez artykuły na blogu czy poprzez filmy na YouTube będziemy mogli budować swoją markę oraz przyciągać zainteresowane osoby.

Jak rozreklamować biznes online? Własna strona internetowa czy media społecznościowe? A może Newsletter?

jak zacząć biznes w internecieIstnieje wiele sposobów na to, jak rozreklamować biznes internetowy. Poniżej znajdziesz proste i skuteczne sposoby, które pomogą ci wygenerować ruch na stronę i pozyskać pierwszych klientów.

 • własna strona internetowa – biznes online nie może działać bez strony www. Musisz więc zainwestować w zakup domeny i serwera, aby stworzyć własną stronę internetową,
 • prowadzenie bloga – wiele firm prowadzi bloga firmowego, więc niezależnie od tego, czy decydujesz się na założenie działalności gospodarczej, czy przyprowadzenie biznesu internetowego, promując produkty innych firm i zarabiając na prowizji od sprzedaży, warto założyć bloga, gdzie można dzielić się różnego rodzaju poradami, rozwiązywać problemy grupy docelowej, dawać konkretne wskazówki i rozwiązania,
 • pozycjonowanie – to także ważny element marketingu internetowego i w tym przypadku można nauczyć się pozycjonować stronę internetową samodzielnie albo zlecić takie działanie agencji reklamowej lub freelancerowi,
 • kanał na YouTube – bardzo popularnym i skutecznym sposobem na rozwój biznesu online jest prowadzenie własnego kanału na YouTube. Można nagrywać filmy, które rozwiązują problemy naszych klientów, doradzać, uczyć i szkolić, a także promować i prezentować nowe produkty czy usługi,
 • reklama w Google – system reklamowy Google Ads pozwala w różny sposób docierać do naszych klientów. Możemy reklamować się w wyszukiwarce Google, na stronach partnerów, na YouTube czy wielu innych miejscach. W tym przypadku również można nauczyć się wszystkiego samodzielnie albo zlecić działanie agencji marketingowej lub freelancerowi,
 • reklama na Facebooku – w obecnych czasach założenie fanpage to zdecydowanie za mało. Facebook bardzo mocno uciął zasięgi i dlatego trzeba podpierać się płatną reklamą. Warto więc zapisać się na jakieś szkolenie z obsługi menedżera reklam na Facebooku, aby skutecznie wykorzystywać narzędzie reklamowe Facebook Ads albo zlecić to specjalistom.

Jakie są sprawdzone pomysły na biznes w internecie? Czy trzeba inwestować w sklep internetowy?

biznes online jak zacząćWiemy już jak zacząć biznes internetowy, więc teraz czas zastanowić się nad tym, jakie są sprawdzone pomysły na tego typu działalność online.

 1. Copywriting – to jest to od czego Ja zaczynałem, czyli nic innego jak tworzenie treści na strony internetowe, blogi firmowe, opisy produktów do sklepów albo na Allegro oraz najlepiej płatne zlecenia, czyli oferty sprzedażowe. Cały czas jest ogromne zapotrzebowanie na usługi copywriterskie. W popularnych serwisach można znaleźć wiele ogłoszeń na temat pracy jako copywriter. Ogłoszenia są dostępne także na różnych grupach na Facebooku. Zaczynając od tego można nabyć doświadczenia, aby później rozpocząć swój własny biznes online i świadcząć usługi w tym zakresie.
 2. Marketing internetowy – każdego miesiąca powstaje wiele firm, które potrzebują promocji i reklamy do swojego biznesu online. Można więc zacząć specjalizować się właśnie w tym temacie i zarabiać na tworzeniu stron czy sklepów, pozycjonowaniu albo specjalizować się w social media.
 3. Szkolenia i kursy online – biznes internetowy może również opierać się o sprzedaż kursów i szkoleń online. Można rozpocząć działalność od sprzedaży poradników w formie PDF za drobne kwoty, a następnie przejść do tworzenia kursów
 4. Wirtualna asystentka – cały czas wiele firm potrzebuje pomocy w codziennych obowiązkach przy prowadzeniu biznesu internetowego i może to dotyczyć social media, obsługi klientów, organizacji wyjazdów służbowych czy imprez integracyjnych albo przygotowywaniu całych kampanii reklamowych.
 5. Prowadzenie kanał na YouTube – nagrywanie ciekawych filmów to nie tylko angażujące zajęcie, ale również opłacalny biznes internetowy. Zarobki znanych polskich youtuberów sięgają nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych miesięcznie. Decydując się na nagrywanie w języku angielskim, możemy zarabiać nawet 10 czy 20 razy więcej.

Pozostałe pomysły na biznes internetowy to:

 • usługi korektorskie,
 • usługi tłumaczeniowe,
 • korepetycje online języków obcych,
 • korepetycje online np. matematyki i pozostałych przedmiotów szkolnych,
 • korepetycje online dla studentów,
 • korepetycje online śpiewu czy gry na instrumencie,
 • doradztwo zawodowe online dla dorosłych,
 • projektowanie grafiki komputerowej,
 • sprzedaż na Allegro,
 • aplikacje mobilne.

Teraz już wiesz jak rozpocząć biznes internetowy, żeby osiągnąć sukces. Wiesz już również, jakie są sprawdzone pomysły na biznes online.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *